İnternet Üzerinden Doktorunuza Hiç Danışırmıydınız?

Siz, internet üzerinden doktorunuza hiç danışırmıydınız? evet günümüzde herşeyin internet üzerinden yapıldığı bir dönemde bir bu mu kalmıştı demeyin, sonunda Google bunun üzerine çalışıyor. Bilindiği gibi insanların google üzerinde en çok arattığı şeylerin başında hastalık ve rahatsızlıklar geliyor. Yapılan arama sonuçları sonucunda bir sürü bilgiler çıkıyor hastaların bunları yanlış yorumlaması sonucu bazı kişilerin psikolojileri bile bozulabiliyor.


Reddit'in haberine göre, Google yakın zaman kullanıcıların yaptığı arama sonucuna göre Google doktora danışma özelliğini devreye sokacak. Google Helpouts gibi çalışacak olan özelliğin, arama sonuçlarında belirli arama kelimeleri üstünden çalışması bekleniyor. Böylece bir hastalıkla veya belirti ile ilgili arama yaptığınızda, “doktora danışma” butonu da aktif oluyor.
İlgili aramayı yaptıran hastalar, bir doktorla yüz yüze konuşabiliyor. Video chat aracılığıyla o aramayla ilgili alanda bilgi sahibi bir doktora danışabileceğiz konu hakkında, uzman bir kişiden bilgi alabiliyorsunuz. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2017 - 2018 Eğitim öğretim yılı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Yıllık Planları

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Proje Konuları

Bilişim Teknolojilerinin Günlük Yaşamdaki Önemi