9 Ekim 2014 Perşembe

8 - 10 Ekim 6.Sınıfların Ders Notu (2.Bölüm)


BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATMAK


Yeni bir donanım veya yazılım eklendiği zaman bilgisayarı yeniden başlatmak gerekmektedir. Bu tip durumlarda Bilgisayarı yeniden başlatmak için “Başlat à Kapat àYeniden Başlat(Restart)” komut sırasını kullanılır.
TEPKİ VERMEYEN UYGULAMALARI SONLANDIRMAK 

Bilgisayar kullanırken çeşitli sebeplerden kilitlenme veya tepki vermeme durumu ortaya çıkabilir. Örneğin, sistem özelliklerine uygun olmayan oyunlar çalıştırılırsa bilgisayarın kilitlenmesine sebep olabilir. Bu durumda kilitlenmeye sebep olan yazılımların kapatılabilmesi için Görev Yöneticisinin (Task Manager)” kullanılması gerekir. “CTRL+ALT+DELETE” tuş kombinasyonuna aynı anda basılarak açılan listeden Görev Yöneticisi’ni Başlat komutu seçilerek Windows Görev Yöneticisi penceresi açılır. Bu pencerede çalışan ve çalışmayan uygulamalar listelenir.

Tepki vermeyen uygulamalar fare ile seçilir ve “Görevi Sonlandır (End Task)” düğmesine basılır. Böylelikle bilgisayar kapatılmadan kullanıcı işine kaldığı yerden devam edebilir. Hala sorun devam ediyorsa bilgisayarı yeniden başlatmak gerekir .


8-10 Ekim 6. Sınıflar Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1.Bölüm Ders Notu Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder