23 Eylül 2014 Salı

23- 27 Eylül 2014 Arası 6.Sınıfların Ders Notu (2.bölüm)

ELDE TAŞINABİLEN DİJİTAL CİHAZLAR
 Bilgisayar türleri dışında günlük yaşamımızda müzik dinlemek,video izlemek, fotoğraf çekmek, iletişim kurmak gibi ihtiyaçlarımızı gerçekleştirebilmek için kullanabileceğimiz başka elektronik  cihazlar da mevcuttur. Cep telefonu, akıllı telefon, çoklu medya oynatıcısı, dijital fotoğraf makinesi bu cihazlara örnek olarak verilebilir.
Cep Telefonu: Günlük yaşantımızda mobil iletişim için kullanılır. Karşınızdaki kişi ile konuşma yapabilir, mesaj(sms) gönderip alabilirsiniz. Resim ve çoklu medya mesajı (mms) gönderip alınabilen modelleri de vardır.

Akıllı Telefon: Cep telefonunun sağladığı klasik özelliklere bilgisayar dünyasının bir ürünü olan avuç içi bilgisayarın bazı özelliklerinin eklenmesiyle tasarlanan gelişmiş taşınabilir iletişim cihazlarıdır. Taşınabilir bilgisayar olarak da kabul edilmektedir.
Çoklu Medya Oynatıcısı : Çoklu medya oynatıcısı video ve müzik depolayıp izlememize ve dinlememize olanak tanır. En popüler örneklerinden biri Apple firmasının ürettiği iPod’dur
Dijital Fotoğraf Makinesi: Dijtal fotoğraflar çekmek için kullanılan cihazlardır. Birçoğunda video çekme özelliği de mevcuttur.23-27 Eylül Arası 6.Sınıfların 1.Bölüm Ders Notlarına Şurdan Ulaşabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder