23 Eylül 2014 Salı

23- 27 Eylül 2014 Arası 6.Sınıfların Ders Notu (1.bölüm)

Kişisel Bilgisayarlar:
¢Masaüstü Bilgisayarlar
¢Taşınabilir Bilgisayarlar
A.Masaüstü Bilgisayarlar: Bir yerde kalıcı olarak kullanılması tasarlanan kişisel bilgisayar türüdür. Ev, okul, ofis gibi yerlerde bireysel olarak kullanılır
B.Taşınabilir Bilgisayarlar:

1.Dizüstü Bilgisayarlar: Seyahat halindeyken bilgisayara ihtiyaç duyan kişiler için üretilmiş bilgisayarlardır. Tek parça halinde tasarlanmışlardır. Doldurulabilir piller sayesinde elektrik bağlantısı olmadan da çalışabilmektedirler.

2.Tablet Bilgisayarlar: Dokunmatik ekranı sayesinde parmak ucuyla veya özel tasarlanmış kalemle kontrol edilebilen, dolayısıyla klavyeye ya da fareye ihtiyaç duymayan bir dizüstü bilgisayarıdır.

3.Kişisel Dijital Yardımcı Bilgisayarlar: Avuç içine sığan ve cepte taşınabilen bir kişisel bilgisayar olduğu için avuç içi bilgisayar olarak adlandırılır. Dokunmatik ekranı sayesinde özel kalemle veya parmak ucuyla kullanmak mümkündür. Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarlara göre çok daha düşük özelliklere sahiptir. Yine de, video izlemek, müzik dinlemek, oyun oynamak, İnternet’e bağlanmak ve bir masaüstü bilgisayarda yapılabilecek daha pek çok işi yapmak için kullanılmaktadır. Örneğin, ülkemizde bazı restoranlarda sipariş almak veya bazı şirketlerde stok kontrolü takip etmek için kullanılmaktadır.


23-27 Eylül Arası 6.Sınıfların 2.Bölüm Ders Notlarına Şurdan Ulaşabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder